Duhovni poklici Šentjernejske fare

Fotografije iz župnijskega arhiva pričujejo o bogastvu, ki ga premore naša Šentjernejska fara.

Vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice in svetost že poklicanih:

Gospod Jezus, Božji Pastir duš, Ti si poklical apostole, da bi postali ribiči ljudi. Pritegni tudi danes k sebi goreče in plemenite fante iz naših družin ter jih naredi za svoje učence in služabnike. Zbudi v njih željo po odrešenju vseh ljudi, za katere na naših oltarjih vsak dan obnavljaš svojo daritev na križu. Pokaži jim, Gospod, vse pokrajine, kjer toliko naših bratov in sester prosi za luč resnice in gorečo ljubezen. Naj odgovorijo tvojemu klicu, postanejo sol zemlje in luč sveta. Na zemlji naj nadaljujejo tvoje delo odrešenja in gradijo tvoje skrivnostno telo, ki je Cerkev.

Gospod Jezus Kristus, tudi številna in velikodušna srca deklet milostno pokliči. Vlij jim hrepenenje po evangeljski popolnosti in zbudi v njih željo, da se bodo službi za tvojo Cerkev ter za uboge in bolne žrtvovale z vsem žarom in vso močjo tvoje ljubezni. Amen. 🙏

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja