17. 11. 2020

Župnijska karitas

Župnijska karitas Šentjernej je dobrodelna organizacija naše župnije. Prostore ima na Trubarjevi 1 v Šentjerneju, kjer opravlja dejavnost skrbi za bližnjega (diakonijo), ne glede na versko pripadnost ali katero koli drugo osebno okoliščino.

Prosilci za pomoč oddajajte svoje prošnje skupaj z dokazili v župnijski pisarni ali pri sestrah. Prav je, da se osebno oglasite, da se pogovorimo o nastali situaciji.

K sodelovanju vabimo predvsem mlade, ki bi, ko to možno, obiskovali predvsem starejše in osamljene ter jih razveselili s kakšno pozornostjo.

Župnijsko karitas vodi s. Karmen Balgač. Dosegljiva je na telefonski številki: 031 618 090.

Župnijska karitas Šentjernej spada pod škofijsko karitas Novo mesto. Več informacij najdete na: ttps://www.karitas-nm.si/