Obvestilo glede svetih maš – 24. in 25. 12.

Z dnem 23. decembra 2020 so v naši škofiji dovoljene svete maše z ljudstvom.

Na prvi sveti večer, 24. decembra bodo zaradi lažje razporeditve svete maše z ljudstvom:

• ob 17. in 18. uri v župnijski cerkvi in ob 18. uri na podružnici v Orehovici.

Na praznik Gospodovega rojstva, 25. decembra bodo svete maše z ljudstvom :

• ob 6.30 in 10. uri v župnijski cerkvi,
  • ob 8.30 v Orehovici in v Vrhpolju,
  • ob 10. uri v Gor. Mokrem Polju.

Verniki ste povabljeni, da sveto mašo še naprej spremljate preko spleta ali drugih elektronskih medijev, duhovnika pa lahko individualno obvestite, da bi želeli prejeti zakramenta sv. spovedi oz. sv. obhajila.

6. točka trenutno veljavnih navodil SŠK pravi: Župnik lahko glede na epidemiološki položaj in zagotovitev ustrezne dostopnosti do duhovne oskrbe vsem vernikom odloči, da se namesto svete maše zagotovi prejem svetega obhajila izven svete maše.

Pri tem je treba upoštevati vse naštete ukrepe oz. omejitve, ki veljajo za svete maše.

#sentjernej #bozic #molitev