Marijanski koledar, pratika, verski tisk

MARIJANSKI KOLEDAR IN DRUŽINSKA PRATIKA
V župnišču lahko dobite Marijanski koledar za leto 2021. Cena je 2,5€.

Prav tako vam je na voljo nova družinska Pratika, cena je 6,50€.

Prišle so tudi Mohorjeve knjige. Naročniki jih lahko prevzamete v župnišču.

V cerkvi nam je na voljo tednik Družina in revija Ognjišče.

DAROVI ZA CERKEV
Hvala vam za vaše darove in razumevanje. Zanimivo je, da so se mnogi, ki se imajo za kristjane, po prvem valu odmaknili od verskega življenja in občestva. Dovolj jim je virtualni svet, brez živega Boga in žive liturgije.

Že po prvem valu se je močno čutilo in v drugem se to samo še poglablja, tudi na materialnem področju.

V prvem valu je bil izpad dohodkov (velika noč, izpad žegnanj, ofrov in drugih darov…) zelo velik. Nekaj dobrotnikov je nakazalo svoj prispevek na župnijski račun, drugi so svoj dar prinesli osebno. Vse skupaj ni doseglo niti ene četrtine običajnega rednega prihodka z rednimi puščicami in darovi ob pogrebih in porokah.

Kdor želi, zmore in razume, lahko svoj dar nakaže tudi na župnijski transakcijski račun:

SI56 0297 9008 9013 520 – namen nakazila: dar za župnijo.

Ta denar bo namenjen za vzdrževanje in župnijske potrebe, kot je plačilo računov (elektrika, komunala, ogrevanje, čiščenje, obnove, davki, takse, itd.).

Kdor bi želel svoj dar nameniti za katero od podružnic, naj v namen napiše: “za cerkev v …”