Navodila slovenskih škofov – 13. 11. 2020

Še naprej velja, da se je potrebno za prejem sv. obhajila in sv. spovedi po telefonu najaviti g. kaplanu s poslanim SMS-om na 040451285, da naredi razpored, kdaj kdo pride. Kdor se ne bo najavil, ga žal ne bomo mogli sprejeti.

Po predhodnem dogovoru z duhovnikom je sveto obhajilo (prejem svetega obhajila izven maše) dovoljeno deliti zgolj in samo posamično – enemu verniku oziroma eni družini ali članom istega gospodinjstva.

V tem primeru se vernik z duhovnikom po telefonu ali e-pošti predhodno dogovori za določeno uro, ko bo prejel blagoslov in obhajilo v cerkvi, kapeli ali na drugem primernem kraju. Udeležba pri individualnem obhajilu je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature.

Priporoča se, da imajo vsi duhovniki in verniki na telefonu nameščeno aplikacijo #Ostanizdrav.

V cerkvi je do nadaljnjega dovoljena zgolj zasebna molitev enega vernika ali ene družine ali članov istega gospodinjstva.

Obvestite se med seboj. Blagoslova in zdravja vsem.

Več na: https://katoliska-cerkev.si/navodila-slovenskih-skofov-za-preprecevanje-epidemije-covid-19201113

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja